Szlachetna Paczka - OPIS RODZINY

Pani Sylwia (29 lat) mieszka z mamą, panią Danutą (58 lat) i trojgiem dzieci: Nikolą (7 lat), Nadią (5 lat) i Oliwierem (2 lata).

Pani Danuta jest na rencie ponieważ cierpi na dysfunkcję przysadki mózgowej. Nadia nie chodzi, choruje na porażenie mózgowe. Pani Sylwia nie może podjąć pracy ponieważ opiekuje się dziećmi. Partner pani Sylwii porzucił rodzinę i nie łoży na jej utrzymanie.
Rodzina mieszka w dwupokojowym domu ogrzewanym węglem. Ponieważ zapowietrzył się hydrofor nie ma bieżącej wody. Z powodu nakazu zamknięcia szamba (było nieodpowiednio zabezpieczone), nie ma również kanalizacji. Dochody rodziny stanowi renta pani Danuty (690 zł) i zasiłki na dzieci (1480 zł). Na jedną osobę przypada 384 zł. Dodatkowo komornik ściąga z renty 250 zł tytułem zaległych spłat pożyczki, która była zaciągnięta, by wybudować łazienkę.
Rodzina jest w bardzo trudnej sytuacji, jednak Nikola, która chodzi do szkoły jest zadbana i ma podstawowe wyposażenie szkolne.

Potrzeby są ogromne. Do tych najważniejszych należą odzież, żywność i artykuły szkolne.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Potrzeby rodziny

• Żywność trwała: : Herbata, Kawa, Ryż, Makaron, Cukier, Olej, Konserwy mięsne, Konserwy rybne
  • Produkty dla niemowląt: kaszki dla dzieci
  • Inne: Nadia marzy o kotletach schabowych
  • Środki czystości: Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Mydło/żel myjący
  • Artykuły dziecięce: pieluchy 5/6 (pampersy), chusteczki nawilżane

ODZIEŻ I OBUWIE

ODZIEŻ

L.p.

Płeć

Rodzaj

Rozmiar

Typ budowy

zimowe

Bluzki, spodnie, szalik, czapka, rękawiczki

przejściowe

Dresy, leginsy

przejściowe

Dresy

kurtka

OBUWIE

L.p.

Płeć

Rodzaj

Rozmiar

Kozaki

Zimowe

Kozaki

kozaki

Pomoce szkolne:
Bloki, Kredki, Plastelina
Nikola chciałaby dostać duży blok do rysowania.

Wyposażenie mieszkania: Koc, Pościel, Ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego: Pani Sylwii bardzo przydałaby się sokowirówka, żeby przygotowywać dzieciom soki z marchwi i jabłek. (hurra!!! JUŻ MAMMY!!!)

INNE POTRZEBY:
Przede wszystkim potrzebny jest opał na zimę. Węgiel ok. 1 tony i 3-4 m drewna.

Niezbędny jest  wózek inwalidzki dla 5-letniej Nadii z porażeniem mózgowym.

Jeśli przypadkiem dysponujecie Państwo takim wózkiem i gotowi jesteście podarować go potrzebującym pomocy ludziom proszę o kontakt z biblioteką szkolną(ssylwia2@poczta.onet.pl). (UDAŁO SIĘ , MAMY WÓZEK!!!)

Szczególne upominki:
Pani Sylwia - kosmetyk (może być tusz do rzęs).
Nadia prosi o różowy piórnik z wyposażeniem.
Oliwier lubi klocki. ZABAWKI DLA 2 - LATKA
Nikolka marzy o telefonie komórkowym. To marzenie może się wydać dziwne. Jednak obecnie brak telefonu może być powodem szykanowania i odrzucenia przez grupę "lepszych", bo zamożniejszych uczniów. Nikola jest dzieckiem zadbanym, ma wszystko czego potrzebuje, by się nie odróżniać od reszty grupy. Jedyną rzeczą, jakiej nie zapewniła troskliwa mama jest telefon (oczywiście może być prosty, używany model).
Dla pani Danuty upominkiem może być krem do twarzy.

W domu jest również kot - myślę, że rodzina bardzo ucieszyłaby się z jakiegoś smakołyka dla niego.

Najważniejsze potrzeby: Rodzina wśród najpilniejszych potrzeb wymienia żywność, odzież i materiały szkolne.

Miejsce zbiórki: biblioteka szkolna

kliknij i dowiedz się więcej

Jako jedyni w Polsce realizujemy amerykański projekt:

Adres szkoły: Ul. Drewniana 8, 00-345 Warszawa
Zadzwoń, wyślij maila lub fax: tel. 022 / 827-87-28, 827-82-08, Faks: 827-87-28